راز بلاگ

مرجع وبلاگ های ایرانی


مسیحیت اثبات محبت بیکران خدا نسبت به انسان

Relaterad bild

مسیحیت اثبات محبت بیکران خدا نسبت به انسان 
هر گفته ای بدون دلیل و منطق مردود است زیرا در این جهان همه چیز دقیق و منظم و از روی خرد است. عقل انسان نیز چنین است آنطور آفریده شده که منطق را می فهمد و درک می کند. انسان با حیوانات فرق دارد. 
از این رو اندیشه می شود مسیحیت چه می گوید؟ چه به ما می دهد که متفاوت است از بقیه...؟
خداوند انسان را برای چه آفرید؟ برای مرگ و نابودی ؟ مسلما خیر برای اینکه انسانی که همسان با طبیعت خود آفرید در جوارش زندگی کند و انسان را دوست می دارد. اما انسان گناه و نافرمانی کرد و خداوند قدوس است و گناهکاران نمی توانند در جوارش بمانند و با او در ارتباط باشند.

رومیان باب 3 آیه 23 میگوید:

زیرا همه گناه کرده اند و از جلال خدا قاصر میباشند.
حال تکلیف چه خواهد بود آیا خدا انسان را رها خواهد نمود ؟ آیا خداوند به حتی به اندازه پدری که فرزند خطاکارش را به خاطر حس پدر و پسری می بخشد هم نسبت با انسان محبت ندارد؟ مسلما که دارد و بینهایت بخشنده تر و مهربان تر است.

«از راه اتحاد با مسيح و بوسيله خون او است که ما رهايی يافتيم و گناهان ما بخشيده شد و چقدر بی حد و حصر است فيضی که خدا به فراوانی به ما بخشيده است» (افسسيان فصل اول، آيات ٧ و ٨)

یوحنا 3: 16 - 17

از این رو طرحی برای بخشش گناهان انسان و تضمین هدایتش حتی پس از ایمان تدارک می بیند و آن این است:
عیسی مسیح بر اثر گناهان بشر مصلوب شده کفاره گناهان بشر را به دوش می گیر چرا که تنها ذاتی مقدس توان پرداخت چنین تاوان سنگینی را دارد. پس تعیین می گردد هر آنکس که به این کار بزرگ عیسی مسیح ایمان آورد آمرزیده شود زیرا که قسمتی از بدن مسیح شده و مرگ را که مجازات گناه است شریک می شود. این گونه نجات برای ایماندار حاصل می شود.
" زيرا خدا جهان را اينقدر محبّت نمود كه پسر يگانه خود را داد تا هر كه بر او ايمان آورد، هلاك نگردد بلكه حيات جاوداني يابد. زيرا خدا پسر خود را در جهان نفرستاد تا بر جهان داوري كند، بلكه تا به وسيله او جهان نجات يابد."

بدین شکل رابطه گسیخته انسان و خدا ترمیم می شود و قسمت دوم نقشه خداوند که ارتباط مجدد با انسان و هدایت اوست صورت می گیرد که همانا سکون روح القدس در روح ایماندار است که با توجه ایماندار به آن هدایت کارها و اعمال او را در دست گرفته و سبب تضمین نجات و دوری از گناه می شود.
واقعا دریافت روح القدس پس از نجات هدیه بزرگی است که چرا که انسان همیشه با آمدن پیامبری که مدتی با عده ای زندگی کرده و آنها را هدایت و راهنمایی کرده خدا را شکر نموده حال آن خود خدا با اوست همیشه و مدام در همه جا. برتر از آن چه خواهیم ؟

روح‌القدس‌ در مقام‌ خدا در همه‌ جا حضور دارد (مزمور ۱۳۹:۷)
آیا نقشه ای بهتر از این برای انسان می توانست وجود داشته باشد؟

 

 برچسب ها:
منبع مطلب